Na Filmkultu ti rádi přinášíme videa a obrázky ukazující tvorbu filmů či seriálů. Obzvlášť, pokud jde o vysokorozpočtové projekty, na kterých pracují desítky až stovky trikařů.

 

Všechny tyto články najdeš v našich vláknech, například VFX nebo CGI. Dnes tyto soubory moudrostí obohatíme o pohled na Fantastic Beasts and Where to Find Them. Warner povolil trikovým společnostem dát dohromady zajímavé video odhalující proces tvorby všelijakých scén, ať už jde o praktické, vizuální nebo rovnou počítačové triky, případně jejich spojení.

 

Můžeš si tak vytvořit pěkný obraz o tom, jak to vypadá na natáčení podobného filmu, kde hraje magie primární roli či jak ožívají velká i malá zvířátka z Newtova kufru. Dojde i na pohledy do zákulisí ukazující, jak si štáb pomáhá se scénami, které ve filmu mohou vypadat náročně, ale ve skutečnosti je to všechno jen o zeleném plátně a šikovných trikařích.

 

Pred a po CGI: úžasné video ti ukáže, ako vznikali počítačové a praktické efekty pre Fantastické zvery 2

 

My, podobně jako většina populace, nemluvě o kriticích a recenzentech, vnímáme pokračování Fantastických zvířat jako značné kvalitativní zklamání a nemáme po něm chuť ani na třetí díl. Obzvláště, když zase píše scénář Rowlingová a točí matlal Yates. Warneři navíc nemohou být moc spokojeni ani s tržbami.

 

Zatímco jednička vydělala celosvětově 814 milionů dolarů (234 z USA a Kanady), dvojka jen 627 milionů (z toho 156 na domácí půjde). Něco se tedy musí změnit, jinak si Warner vydojí další bohatou kravičku. Dost ale negativ, užij si video.

 

Ohodnoť článek
20
Zdroj: 9gag.com
Foto: Warner Bros.