Úspěšný seriálový projekt Black Mirror si odbyl svoji premiéru v roce 2011 a od té doby jsme se dočkali dalších 3 sérií. Několik posledních dnů se na internetu sice debatuje o tom, že ta v pořadí pátá by k nám mohla dorazit ještě letos, ale vše může být úplně jinak.

 

Podle posledních informací má totiž Netflix na plánu titul s názvem Black Mirror: Bandersnatch. Nějakou dobu se uvažovalo, že půjde o právě první epizodu nadcházející 5. série, ale zajímavé je, že Netflix tento projekt uvádí jako „A Netflix Film“.

 

O odhalení se postaral samotný streamovací gigant v tweetu, který byl následně okamžitě smazán. Ale znáš to. Na internetu se nic neutají a stačí, pokud je informace zavěšena online pár minut. Vždy se najde někdo, kdo ji bude šířit dál.

 

Black Mirror

 

Je tedy pravděpodobné, že půjde o samostatný celovečerní projekt. Stále je však možné, že Bandersnatch bude součástí nejbližší série. Vzhledem k tomu, že podrobnější informace jsou drženy v tajnosti, můžeme momentálně jen spekulovat.

 

Pokud bychom se chtěli odrazit od názvu, tak milovníci literatury si jistě vzpomenou, že Bandersnatch je jméno zvláštní bytosti, která se objevuje v románu Through the Looking-Glass od Lewise Carrolla (jde o druhou část jeho dobrodružství o Alence).

 

Samotný román se stejně jako tato potvora stal kultovním a jméno Bandersnatch se následně objevilo v různých seriálech, filmech či komiksech. V roce 1986 vznikla dokonce videohra s tímto názvem. Že by tvůrci čerpali inspiraci právě z románu či zmíněné videohry? Na odpověď si budeme muset počkat.

 

Je však jisté, že koncem roku dorazí buď 5. série, nebo film s názvem Black Mirror: Bandersnatch. A to konkrétně 28. prosince.

 

 

Black Mirror

Ohodnoť článek
14
Zdroj: comicbookmovie.com