Lví král z roku 1994 patří mezi to nejlepší, co nám animovaný žánr mohl do dnešního dne přinést. Osudový příběh Simby, jehož zrádný strýc Scar připravil o otce Mufasu a následně malé lvíče vyhnal z království, je zkrátka nezapomenutelnou součástí kinematografie.

 

Disney si své rozhodnutí vytvořit z animovaných klasik hrané filmy plní do posledního puntíku. Není to tak dávno, co se k nám dostal trailer k připravovanému Dumbovi či slušně vypadajícího Aladina a jeho kouzelnou lampu s tajemným džinem.

 

Každý jsme měli v dětství svou oblíbenou disneyovku, a pokud Lví král byl právě tou tvou, při sledování následující upoutávky ucítíš silnou nostalgii.

 

 

Musíme uznat, že ze všech tří připravovaných projektů vypadá právě tento zatím vizuálně nejlépe. Na základě traileru sice samozřejmě nebudeme hodnotit celý film, ale spojení tradičního CGI a klasických záběrů v tomto konkrétním případě asi okouzlí i zarytého skeptika.

 

Režie filmu se chopil Jon Favreau, který je známý především prací na prvních dvou částech Iron Mana (2008 a 2010) a také na nedávném zpracování Knihy džunglí (2016), která se mu mimochodem velmi vydařila (a zároveň studiu vydělala velké peníze). Scénář ke snímku napsal Jeff Nathanson (Terminál, Muži v černém 3, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta).

 

Pokud jsi ve výše přiloženém traileru poznal hlas Mufasy, můžeme ti potvrdit, že se jeho dabování opět ujal legendární James Earl Jones. Dále uslyšíš hlasy Donalda Glovera (postava Simby), Beyoncé (Nala), Setha Rogena (Pumbaa), Billyho Eichnera (Timon), Chiwetela Ejiofora (Scar) či Keegana-Michael Keye (Kamarati).

 

Česká premiéra je momentálně stanovena na 18. července 2019 a my jsme už nyní zvědaví, jaké dojmy v nás novodobý Lví král zanechá. Jak se ti zamlouvala první ukázka? Splnila tvé představy, nebo máš vůči ní výhrady?

Ohodnoť článek
101
Zdroj: screenrant.com
Foto: Disney