Pokud Leonarda DiCapria sleduješ na Instagramu, určitě ti neuniklo, že nepatří mezi lidi, kterým by byl osud naší planety lhostejný. Svědčí o tom i fakt, že jeho 20letá nadace do dnešního dne přispěla do boje proti klimatickým změnám úctyhodných 100 milionů dolarů.

 

Za období svého působení měla pomoci s více než 200 projekty, které se týkaly 50 zemí. Je téměř neuvěřitelné představit si, že jde o organizaci založenou v roce 1998, kdy mladý DiCaprio teprve zářil jako jedna z hlavních postav Cameronova Titanicu (1997).

 

„Od roku 1998 jsme podpořili více než 200 projektů na každém kontinentu a ve všech oceánech z hlediska ochrany biotopů a druhů, obnovitelné energie, změny klimatu, domácích práv a dalších. S potěšením vám oznamuji, že s posledním grantem za 11 milionů dolarů jsme v rámci LDF (The Leonardo DiCaprio Foundation) dosáhli hranice 100 milionů dolarů,“ prohlásil DiCaprio.

 

 

Herce jsme v posledních letech viděli v hitech jako Revenant (2015) či The Wolf of Wall Street (2013), kde si střihl roli extravagantního podnikatele, který neřekl ne snad žádné kvalitní droze.

 

Mnozí jeho fanoušci však nevědí, že DiCaprio naopak v reálném životě odmítá i masné výrobky a jeho dům je napojen na solární energii. Něco podobného si u Jordana Belforta (jeho postava z Vlka z Wall Street) jednoduše neumíme představit. 

 

Aktivista DiCaprio také dlouhodobě poukazuje i na globální oteplování a podpořil i veganský dokument s názvem Cowspiracy (2014), kterému pomohl dostat se na Netflix.

 

Po zemětřeseních na Haiti daroval z vlastní kapsy milion dolarů a podobným způsobem se snažil pomoci i po hurikánu Harvey. Známý je i „jeho“ dokument Before the Flood (2016), ve kterém účinkuje jako posel míru OSN.

Ohodnoť článek
51
Zdroj: unilad.co.uk
Foto: Paramount Pictures