Hudební drama Bohemian Rhapsody o životě Freddieho Mercuryho, frontmana legendární skupiny Queen, je již v našich kinech a zatím v našich končinách sbírá samé pozitivní ohlasy (naše recenze zde). V Americe se snímku u kritiků ani zdaleka nevedlo tak dobře a kromě Ramiho Maleka v hlavní roli vlastně nic dalšího příliš nechválili.

 

Podle nás však Bryan Singer (i Dexter Fletcher) odvedl skvělou práci a pokud patříš k fanouškům Mercuryho a Queen, je pro tebe kino povinností. Fanoušci tohoto projektu však velmi dobře vědí, že zhruba před 8 lety se o hlavní roli Freddieho Mercuryho s velkým zájmem ucházel Sacha Baron Cohen (Borat).

 

Otevřená homosexualita a sex. Sacha Baron Cohen plánoval o Freddiem Mercurym značně divočejší film

 

V roce 2010 začal Peter Morgan (The Crown) psát scénář a režie se měl chopit Stephen Frears. Jaká však byla Cohenova vize filmu a proč se nakonec nerealizovala? Frears prozradil, že herec se neplánoval vyhnout kontroverzním aspektům zpěvákova života,  a to včetně jeho sexuální orientace.

 

Právě na tu měl klást dost výrazný důraz. „Sacha chtěl udělat velmi odvážný a kontroverzní film, který by podle mého názoru Freddie Mercury schválil,“  prozradil Frears v rozhovoru pro časopis Vulture. „Když říkám odvážný, myslím to zejména v zobrazení Freddieho homosexuality a v tom, že film obsahoval hodně nahoty. Sacha to takto prostě miloval.“ 

 

O projekt mělo zájem studio Sony a Cohen se s jeho představiteli i setkal. „Bylo to biografické drama více zaměřené na Freddieho a méně na skupinu, ačkoliv samozřejmě obsahovalo vrcholy a pády Queen, ale vždy z Freddieho úhlu pohledu,“  poznamenal. Dodal, že film měl být velmi otevřený a s Rkovým ratingem.

 

Otevřená homosexualita a sex. Sacha Baron Cohen plánoval o Freddiem Mercurym značně divočejší film

 

Bohužel projekt se poměrně rychle rozpadl, protože členové skupiny Brian May a Roger Taylor měli ke Cohenově vizi vážné výhrady. Údajně se obávali, že film nezachová takový Freddieho odkaz, jaký si přáli. Neměli zkrátka zájem dělat kontroverzní film, chtěli totiž něco více konvenčního.

 

Cohen například zmínil, že muzikanti chtěli, aby ve filmu Freddie zemřel někde v polovině filmu a zbytek příběhu by se točil kolem ostatních členů skupiny. Podle herce byl takový přístup vysloveně nesmyslný. Žádný z diváků by podle něj nechtěl vidět film, kde hlavní hvězda zemře v polovině.

 

Otevřená homosexualita a sex. Sacha Baron Cohen plánoval o Freddiem Mercurym značně divočejší film

 

Cohen se tedy z projektu poroučel a po jeho odchodu ztratil o film zájem i samotný režisér Frears. Nakonec se projektu chopilo studio 20th Century Fox a dodalo nám Bohemian Rhapsody v režii Bryana Singera (a v malé míře i Dextera Fletchera).

 

Jak jsme napsali výše, američtí kritici film víceméně sestřelili jako přinejlepším průměrnou biografii, ale v našich končinách se mu dostalo výraznější pozitivnějšího přijetí. Na druhé straně je asi škoda, že původní Cohenovu verzi pravděpodobně nikdy neuvidíme.

 

Páčil sa vám film Bohemian Rhapsody?
Áno, na Cohenovu verziu nie som zvedavý
460 hlasů
Áno, ale pozrel by som si aj Cohenovu verziu
794 hlasů
Nie, myslím, že Cohen by urobil lepší film
221 hlasů
Ohodnoť článek
77
Zdroj: indiewire.com