Nedávno jsme vás informovali o dobovém historickém drama Nevěstky z prostředí prostituce v Londýně z 18. století. Tentokrát se podíváme na další z evropských měst, a tím je Berlín.

 

Do německé metropole zavítáme na konci 20. let 19. století. Pod falešným pozlátkem doby se skrývá boj chudých o přežití a lepší život. Stará politická garnitura se ještě úplně nevzdala moci a na scénu se s jistotou vkrádá ještě děsivější režim.

 

Berlín se v tomto období stal centrem kultury, vědy, ale i dekadence. Jako i v jiných částech poválečné Evropy, tak i zde se rozmohla prostituce a s ní spojené pohlavní choroby. Vojáci se vraceli z fronty s novým pohledem na život a homosexualita se stávala (ne)chtěnou součástí života.

 

Levný sex, chudoba a každodenní boj o přežití. Poznejte skutečný Berlín ze začátku 20. století v seriálu Babylon Berlin

 

Geneor Rath je novou posilou mravnostního oddělení v Red Fort, obrovském ředitelství policejního sboru v Berlíně. Na oko klidný a rozvážný Rath však s sebou nese temné tajemství.

 

Hlavním inspektorem oddělení je loajální a přívětivý Bruno Wolter, ale jeho skryté úmysly se stávají velkou hrozbou. Mezi dvěma muži uvízne cílevědomá a chytrá Charlotte, která pro pomoc své chudé rodině a dosažení ambiciózního snu musí vést komplikovaný dvojí život.

 

Levný sex, chudoba a každodenní boj o přežití. Poznejte skutečný Berlín ze začátku 20. století v seriálu Babylon Berlin

 

Talentované herecké obsazení i produkční tým se mohou pochlubit působivou kariérou a ukázkovými životopisy. Podílel se na filmech jako Good Bye Lenin a Bílá stuha, ale také na populárních televizních seriálech Sense8 a The Crown.

 

V hlavní roli minulostí pronásledovaného inspektora se ukáže Volker Bruch. Ve vedlejších rolích hlavního inspektora Wolter a ambiciózní Charlotte Ritter budou Peter Kurth a Liv Lisa Fries.

 

Dobové politické a kriminální drama v rozbouřené éře německé historie nám od 18. října 2018 ve 21:00 přinese na televizní obrazovky stanice Epic Drama, nový kanál od společnosti Viasat World.

 

Ohodnoť článek
3
Zdroj: imdb.com
Foto: Sky 1/Sky Atlantic/Netflix