Disneyovka Christopher Robin se může s kinodistribucí v Číně rozloučit. Odůvodnění rozhodnutí sice čínské úřady neuvedly, ale nejpravděpodobnější příčinou je dlouhodobá snaha o cenzurování této roztomilé postavičky.

 

Nevinný Medvídek Pú se stal nežádoucím v době, kdy internetem začaly kolovat obrázky, které porovnávaly animovanou postavičku s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.

 

První fotografií srovnávající hlavu Číny s Medvídkem Pú se stal záběr na Baracka Obamu kráčejícího vedle Si Ťin-pchinga. 

Winnie The XING!!!! #dank #danky #dankymemes #barackobamamemes #winnie #xijingping

Príspevok, ktorý zdieľa GMEMEZz (@gmemezz),

 

Postupem času podobné zesměšňující obrázky začaly v zemi nabírat na popularitě, a tak se čínští cenzoři pustili do boje proti „nebezpečnému“ Medvídkovi Pú.

 

Podle politologické skupiny Global Risk Insights je důvod, proč cenzoři mažou jakoukoli zmínku o kreslené postavičce, více než jasný. Zesměšňující příspěvky údajně představují pro Komunistickou stranu Číny snahu o podkopání důstojnosti prezidentského úřadu a samotného prezidenta Si Ťin-pchinga.


Češi se však naštěstí žádného zákazu ohledně snímku Christopher Robin bát nemusí. Novinka je u nás naplánována na 23. srpna 2018.

Ohodnoť článek
4
Zdroj: hnonline.sk
Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures, FOTO TASR/AP