Už před nějakým časem spisovatelka J. K. Rowling, která pracuje na scénáři pro Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, potvrdila, že ve filmu nebude explicitně zobrazena sexualita mladého Albuse Brumbála (Jude Law).

 

Rowling Brumbála popsala jako gaye už před lety, avšak tento fakt ve filmu nebude zdůrazněn, což potvrdil i režisér David Yates. Jde o rozhodnutí, které mnohé fanoušky dost naštvalo a zklamalo.

 

Nyní se k tomu vyjádřil i samotný Jude Law, představitel Brumbála v jeho mladých letech. Poznamenal, že o Albusově sexualitě s Rowling diskutoval.

 

Proč nebude Brumbál ve Fantastických zvířatech 2 vyobrazen jako homosexuál a proč nebude mít žádné společné scény s Grindelwaldem?

 

„Myslím si, že vaše sexualita vás nedefinuje,“ řekl herec. „Je to jen jedna z mnoha stránek vaší osobnosti. Spíše mám dojem, že otázka by měla znít: Jak vůbec Brumbálovu sexualitu ve filmu zobrazit? Ale musíte mít na paměti, že toto je teprve druhý film ze série Fantastic Beasts.

 

Ta série je brilantní hlavně, co se týče scénáře, v tom, jak Rowling odhaluje své postavy až na dřeň. V tomto snímku zkrátka poznáme Albuse, ale mnoho se o něm teprve dozvíme v dalších dílech.

 

I v tomto díle se sice podíváme do jeho minulosti, ale samozřejmě neodhalíme vše hned najednou. Jeho vztahy s ostatními postavami se zkrátka budou přirozeně rozvíjet.“

 

Soudě z hercových slov, nakonec se konkrétnějšího odkazu na Brumbálovu sexualitu dočkáme v některém z budoucích filmů. Tvůrci už potvrdili, že počítají se ságou o 5 dílech, takže času na to mají dost.

 

Proč nebude Brumbál ve Fantastických zvířatech 2 vyobrazen jako homosexuál a proč nebude mít žádné společné scény s Grindelwaldem?

 

Fanoušci jsou však navzdory tomuto vysvětlení zklamaní, protože vědí, že dvojka Fantastic Beasts se odehrává v době, kdy byl Brumbál už dlouho zamilovaný do Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp).

 

Jude Law nakonec dodal, že ho docela baví, když se o jeho postavě mluví jako o „mladém Albusovi“, protože jemu samotnému je 45 let. „Už se blížím krizi středního věku,“ dodal. Poznamenal, že jeho ztvárnění Albuse Brumbála bude odlišné od jeho předchůdců.

 

„V momentě, kdy se film odehrává, má tento muž před sebou mnoho let života, než se stane tou postavou, kterou dobře známe. Takže jsme chtěli zjistit, kým byl v momentě Fantastic Beasts 2 a na základě toho jsme chtěli vytvořit vlastní verzi.

 

Měl jsem velké štěstí, že jsem mohl diskutovat s J. K. Rowling, jakmile jsme začali pracovat na pokračování. Dala mi velmi mnoho informací o Brumbálově životě, o tom, kým byl, co se dělo v jeho mysli a srdci v kontextu tohoto konkrétního příběhu.

 

Jednou z věcí, která je evidentní, je jeho smysl pro hru. Má mladistvý a vitální přístup k životu, ale je tu něco z minulosti co jeho srdce velmi tíží.“

 

Proč nebude Brumbál ve Fantastických zvířatech 2 vyobrazen jako homosexuál a proč nebude mít žádné společné scény s Grindelwaldem?

 

Dodal, že Brumbál bude mít dobrý smysl pro humor a zábavu, ale kolem jeho postavy se bude vznášet i aura tajemnosti. „A je tu i něco, co musí překonat, ale nechci prozrazovat zbytečně moc,“ dodal Law. Trochu světla vrhl i na to, jaký bude jeho vztah s Newtem (Eddie Redmayne) a Grindelwaldem.

 

„Myslím, že Albus Newta obdivuje kvůli jeho morálce, kvůli tomu, že vždy udělá správnou věc, protože prostě nemůže jinak. Je to vztah mezi mistrem a žákem. Newt se nebojí ozvat, když si myslí, že se Brumbál mýlí. Není vůči Albusovi servilní.

 

Co se týče Grindelwalda... Vlastně jsem neměl žádné scény s Johnnym Deppem. Jak jsem řekl, jde teprve o druhý díl dlouhého příběhu.“

 

Proč nebude Brumbál ve Fantastických zvířatech 2 vyobrazen jako homosexuál a proč nebude mít žádné společné scény s Grindelwaldem?

 

„Vždy jsem Johnnyho obdivoval, ale zatím jsme se na tomto projektu nesetkali. Takže to vlastně sedí do vzájemného vztahu Albuse a Grindelwalda, jelikož uběhlo mnoho let od doby, co se naposledy viděli. V tom je ta složitost a komplexnost, která mě baví. A opět dodávám: minulost se nakonec odhalí.“

 

I druhý díl Fantastic Beasts režíruje David Yates a kromě zmíněných herců v něm uvidíme i Katherine Waterston, Ezru Millera, Zoë Kravitz či Carmen Ejogo. V českých kinech se filmu dočkáme 15. listopadu 2018.

 

Ohodnoť článek
58
Zdroj: collider.com, screencrush.com