Teprve před několika hodinami jsme vás informovali o výsledku záchranné mise v Thajsku, ale netrpěliví filmaři ze studia Pure Flix už stihli dorazit na místo akce. Studio se specifickým zaměřením na křesťanskou tématiku je známé filmy jako například God's Not Dead 1 a 2 či The Case for Christ.

 

Zaměstnanci studia již v současné chvíli pracují na rozhovorech s lidmi z okolí záchranné akce. Na místo však chtějí ještě dopravit i svého scenáristu a co nejdříve získat exkluzivní práva k příběhu. „Vidím to na hollywoodský trhák s áčkovým hvězdným obsazením,“ vyjádřil se k možnému filmu Michael Scott ze studia Pure Flix.


Drama s fotbalisty uvězněnými v thajské jeskyni se dočká filmového zpracování. Štáb sbíral informace přímo během zachraňování dětí

 

I Scottův kolega Adam Smith hovoří o možném snímku s velkým zápalem a nadšením. „Z hlediska skutečných inspirativních příběhů to zkrátka pasuje k naší DNA. Má to v sobě neuvěřitelné srdce, činy hrdinství a statečnost. Jde o neuvěřitelnou věc, která podle nás inspiruje miliony lidí po celém světě,“ tvrdí Smith.

 

Film by se měl podle dalších úvah předběžně zaměřit na dvojici britských potápěčů.


Přestože arizonská firma Pure Flix točí projekty s křesťanskými hodnotami, naskýtá se otázka pochybného morálního řízení. Není na plánování filmu ještě příliš brzy? Podle tvůrců ne. „Brzy přijedou další štáby, takže musíme jednat opravdu rychle,“ objasňuje pohotovou reakci studia Smith. A co na to říkáte vy?

Mali by mať filmové štúdia v prípade drámy v thajskej jaskyni chvíľu strpenia?
Ich konaniu rozumiem, príde mi však neetické.
135 hlasů
Ich konaniu rozumiem a schvaľujem ho.
84 hlasů
Konanie štúdia je mi vyslovene proti srsti.
66 hlasů
Ohodnoť článek
7
Zdroj: com.au, foxnews.com, lidovky.cz
Foto: Royal Thai Navy Facebook Page, FOTO TASR/AP