Bláznivý trailerový týden nekončí. Ba naopak. Debutovou ukázkou se nám totiž představuje i sexy thriller Serenity z pera Stevena Knighta (Locke, Peaky Blinders, Eastern Promises či Taboo). V něm se znovu setkali Anne Hathaway a Matthew McConaughey.

 

Serenity nás provede tajemným příběhem kapitána rybářské lodi Bakera Dilla (McConaughey), jehož minulost se vrátí, aby ho na malém tropickém ostrově pronásledovala a následně jeho život zamotala ve zcela nové realitě. Tato realita ale nakonec může být něčím úplně jiným, než se na první pohled zdá.

 

Minulost v tomto případě znamená jeho exmanželku Karen (Hathaway). Ta ho vyhledá s prosbou o pomoc. Má zachránit ji a její dítě před sadistickým manželem, který ji týrá. Plán je jednoduchý. Vylákat ho na moře a hodit ho žralokům. Baker se musí rozhodnout, co je správné, co ne, a co chce se svým životem vlastně udělat.

 

Trailer nám mnoho nového ohledně příběhu nenapovídá. Dokážeme z něj však vycítit, že půjde o opravdu tíživé drama s prvky thrilleru založeném hlavně na skvělém scénáři a poctivých hereckých výkonech. Může z toho být klidně černý kůň podzimní sezóny.

 

Scénář spolu s režií má na starosti nesmírně talentovaný Steven Knight a kromě výše zmíněné dvojice si zahraje například i Diane Lane, Jason Clarke, Djimon Hounsou či Jeremy Strong. Premiéry se dočkáme 18. října.

 

 

Ohodnoť článek
32
Zdroj: screencrush.com