Ještě předtím, než se podíváme na potenciální line-up filmů pro 4. Fázi MCU začínající druhým Spider-Manem (premiéra bude 2 měsíce po Avengers 4), představíme si 3 snímky, které uzavřou aktuální 3. Fázi a prvních 10 let MCU.

 

Už za měsíc a půl nás čeká sequel k Ant-Manovi. Víme, že se v něm určitě znovu podíváme do Quantum Realm, odkud buď Ant-Man nebo Wasp vytáhnou Janet Van Dyne, původní Wasp a manželku prvního Ant-Mana Hanka Pyma. A pokud to ještě nevíte, zahraje si ji Michelle Pfeiffer.

 

„Scott vstoupil v prvním filmu do Quantum Realm a vrátil se zpět, přičemž si všichni mysleli, že je to nemožné,“ řekla Lilly. Otázka však je: 'Může se vrátit Janet?' Takže po celou dobu se moje postava pokouší najít způsob, jak se dostat do Quantum Realm a přivést ji zpět.“ – Evangeline Lilly.

 

Svět Marvelu: O čem bude Ant-Man & Wasp a jak Captain Marvel připraví půdu pro Avengers 5 a zničení Thanose v pokračování Infinity War?

 

Příběh bude zasazen mezi filmy Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War, přičemž v centru dění se opět ocitne Scott Lang (Paul Rudd), který se ve svém životě snaží skloubit povinnosti superhrdiny s rolí otce. A aby toho nebylo málo, je i hledaným zločincem.

 

Na scéně se ale zanedlouho znovu objeví Hank Pym (Michael Douglas). Ten Scotta a svou dceru Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) začne připravovat na boj, při kterém by měli odhalit tajemství minulosti. V tom jim bude bránit záporačka jménem Ghost. V komiksech jde o mužskou postavu, v MCU to bude žena.

 

„Ghost může být muž, žena, cokoliv, takže obsadit tuto postavu ženskou herečkou je pro nás zajímavější,“ řekl režisér. „Hlavní síla Ghost je schopnost procházet pevnou hmotou. Je obdařena různými zvláštními verzemi této schopnosti, díky čemuž je pro Ant-Mana a Wasp náročnou soupeřkou.“

 

Ne že bychom něco měli proti ženské představitelce (nakonec, na Hannah John-Kamen z Ready Player One se dívá dobře), ale to vysvětlení, proč záporákovi vlastně změnili pohlaví, vlastně nevysvětluje nic.

 

 

A právě to může být cesta, kterou se vydají Avengers ve 4. díle. S největší pravděpodobností se opět mýlíme a Marvel si pro nás přichystá překvapení, ale zmínit to musíme.

 

Dvě nejčastější teorie o tom, jak Avengers odvrátí současný stav MCU, tkví právě v cestování časem pomocí Time Stonu, respektive v použití Quantum Realm díky technologiím od Ant-Mana / Hanka Pyma. Nakonec, o Avengers 4 už máme i celý článek (a připravujeme i video), takže se o tom můžete dozvědět více právě po kliknutí sem.

 

Nejdůležitějším filmem dnešního článku při soustředění se na MCU po Fázi 3 je ale sólovka Captain Marvel. Jednu z nejsilnějších bytostí v současném MCU si zahraje oscarová Brie Larson. Film se natáčí i v těchto dnech a v kinech ho uvidíme 8. března 2019, jen dva měsíce před Infinity War.

 

Jednak bude mít zřejmě co dočinění s Avengers 4, neboť kvantový fyzik Dr. Spiros Michalakis, který je zároveň konzultantem pro Marvel, potvrdil, že Quantum Realm se objeví i v příštím snímku Captain Marvel. Jednak zřejmě odhalí, o čem by mohlo být Avengers 5.

 

Svět Marvelu: O čem bude Ant-Man & Wasp a jak Captain Marvel připraví půdu pro Avengers 5 a zničení Thanose v pokračování Infinity War?

 

Co se týče Quantum Realm, v komiksech nosí členové armády Kree zařízení na zápěstí, která jim dodávají energii čerpanou z Quantum Zone. Je možné, že tato zařízení uvidíme v Captain Marvel a že jde přesně o přístroje, které měli na rukou Avengers při natáčení nové podoby bitvy o New York (fotky najdete v tomto článku).

 

Příběh snímku se bude odehrávat v 90. letech. Pilotce Air Force Carol Danvers se stane nehoda, její DNA se smíchá s mimozemskou a zanechá jí nějaké ty speciální schopnosti.

 

Kromě nových záporáků a dalších postav uvidíme i staré známé. Velkou roli sehraje Nick Fury v podání Samuela L. Jacksona. Uvidíme ho s vlasy, oběma očima, větším bříškem a v situací, kdy poprvé ve svém životě uvidí superhrdiny.

 

Vrátí se i Clark Gregg a jeho Coulson, no a ve filmu se ukáží i Korath (Djimon Hounsou) a Ronan (Lee Pace), oba známí z Guardians of the Galaxy. Captain Marvel natočí dvojice Anna Boden a Ryan Fleck (Half Nelson) a záporáka si zahraje Ben Mendelsohn (Rogue One).

 

Koho si však zahraje samotný Jude Law? Měl by si střihnout Dr. Waltera Lawsona, známého také jako Mar-Vell. V komiksu jde o příslušníka mimozemské rasy Kree, který je poslán na Zemi jako špion. Jeho úkolem je zjistit, zda Země představuje pro Kree nebezpečí.

 

Jelikož však začne lidem stále častěji pomáhat, je shledán vinným ze zrady a odsouzen k smrti. Podaří se mu však skrýt na Zemi, kde si vytvoří superhrdinské alter-ego jménem Captain Marvel.

 

Svět Marvelu: O čem bude Ant-Man & Wasp a jak Captain Marvel připraví půdu pro Avengers 5 a zničení Thanose v pokračování Infinity War?

 

Právě od něj přebere schopnosti Carol Danvers (Brie Larson) a stane se jeho nástupkyní. Podle Variety by Law měl sloužit jako mentorská postava pro Brie Larson.

 

A proč je tedy snímek důležitý i pro Fázi 4? Kevin Feige potvrdil, že v sólovce této intergalaktické hrdinky uvidíme válku mezi rasami Kree a Skrulls. Události Secret Wars prozatím necháme stranou. Samotný Feige se vyjádřil, že by tento event stál za pozornost v budoucnu, kdy by chtěli do MCU angažovat X-Men a jiné postavy od Foxu.

 

Vzhledem k rase Skrullů se nám ale naskýtá úplně jiná možnost. A to komiksový event Secret Invasion. V něm se dozvídáme, že se agenti rasy Skrulls před mnoha lety začali vydávat za důležité postavy na Zemi, aby tak planetu později ovládli. I někteří Avengers byli uneseni a nahrazeni právě Skrully.

 

Část z tohoto bychom mohli vidět už v Captain Marvel. Děj se bude odehrávat během války mezi zmíněnými dvěma rasami. A zatímco v komiksech si to naplno odnesla Zem, zdá se, že ve filmech to bude jinak. Důkazy se očividně zametly pod koberec tak, že o těchto událostech nevěděl Stark starší ani Hank Pym.

 

Svět Marvelu: O čem bude Ant-Man & Wasp a jak Captain Marvel připraví půdu pro Avengers 5 a zničení Thanose v pokračování Infinity War?

 

A proč o tom Avengers neinformoval Nick Fury? Těžko říct, ale nějaké odpovědi určitě přijdou v připravované sólovce. Je tedy více než pravděpodobné, že Avengers 5, ať dorazí kdykoli, budou zčásti adaptovat právě Secret Invasion. MCU by tím radikálně změnily a scénáristé by dostali prostor pro nové příběhy.

 

Podíl na tom bude mít hlavně James Gunn, který se již nechal slyšet, že bude pomáhat s rozšiřováním vesmírné části MCU. Kromě Guardians of the Galaxy 3 tak bude zřejmě vymýšlet základy nebo se přímo podílet na scénářích pro další „space opery“ od Marvelu.

 

V každém případě, Captain Marvel by měl být velkým filmem. Marvel určitě nebude chtít odklidit válku mezi Skrully a Kree v jednom filmu. Buď se k ní vrátíme v jiném snímku, případně pokračování Captain Marvel, nebo to prostě vyvrcholí nějakou týmovkou/Avengers.

Ohodnoť článek
98
Zdroj: screenrant.com, cinemablend.com
Foto: Marvel Studios/Disney