Filmy

Černoch hlavou Ku-Klux-Klanu? V šílené komedii podle skutečného příběhu poznáme policistu, který infiltroval rasisty přes telefon

Děj filmu vás sice zřejmě pobaví, ale na jeho pozadí stojí pořádně rozzuřený režisér.

15. květen 2018, 20:50
zdroj: Focus Features
15. květen 2018, 20:50

Ronu Stallworthovi, afroamerickému policejnímu důstojníkovi, se v roce 1978 opravdu podařilo infiltrovat obávaný Ku-Klux-Klan.

 

Prostřednictvím telefonu předstíral svou identitu rasisticky smýšlejícího fanatika a místo sebe na osobní setkání poslal svého bělošského kolegu. Tomu se postupem času podařilo stát dokonce hlavou místní skupiny KKK.

 

Snímek BlacKkKlansman je sice komedií, ale na tiskové konferenci před premiérou v Cannes byl jeho režisér Spike Lee pořádně vytočený. Za svůj slovník, ve kterém se neustále opakovalo slovíčko „motherfu*er“, se omlouval, ale při současné situaci ve světě nedokáže své emoce prý místy ovládat.

Černoch hlavou Ku-Klux-Klanu? V šílené komedii podle skutečného příběhu poznáme policistu, který infiltroval rasisty přes telefon

 

USA označil za stát postavený na genocidě jeho původních obyvatel a následném otroctví a prezidentovi Donaldu Trumpovi ani nemohl přijít na jméno. Navzdory jeho osobnímu postoji k rasové kontroverzi se však zdá režisérova novinka pořádně odvážnou komedií, která má od serióznosti opravdu daleko.

 

Film režíroval zmíněný Spike Lee a ve filmu si hlavní duo policistů zahrají Adam Driver (Star Wars: The Last Jedi a The Force Awakens) a John David Washington (Ballers). Film měl premiéru 14. května 2018 na festivalu v Cannes.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
návrat nahoru Zdroj: comingsoon.net, sme.skFoto: Focus Features