Následující text obsahuje SPOILERY!

 

První epizoda druhé série Westworldu si nebrala servítky a vrhla diváky do víru děje plného přestřelek, zvratů a tajemství. Až jsem z toho dostal pocit, že za pouhých 10 epizod nebude možné tolik záhad rozkrýt. To jsem však ještě měl před sebou epizodu druhou.

 

Ta najela na úplně jinou trajektorii a zaměřila se na samotný důvod, proč park vznikl. Dozvíte se, že za vznikem Westworldu nebyla jen snaha dát lidem prostor pro naplnění zvrácených tužeb, ale i něco o mnoho většího.

 

Konečně se podíváme i mimo svět výtvorů a některé dějové linky začnou dávat větší smysl. Nebyl by to však tento seriál, aby několik vyjasněných zádrhelů nenahradila další řada tajemství.

 

Druhá epizoda Westworldu poodhaluje pravý důvod, proč byl park s výtvory postaven. Zároveň se začíná schylovat k otevřenému střetu

 

Epizoda s názvem Reunion, kterou napsali Carly Wray a Jonathan Nolan, a natočil ji Vincenzo Natali, se primárně soustředí na dvě postavy – Dolores a Williama, a to napříč časovými rovinami. Druhého jmenovaného spatříme v současnosti, v níž je pořád stejným ostříleným drsňákem, s nímž ani nehnul fakt, že teď už může v parku zemřít.

 

Díky flashbackům navíc vidíme, jak Muž v černém do parku v jeho začátcích přivedl svého tchána, Jamese Delose (Peter Mullan) a s byznysmenskou zkušeností jej přesvědčil o investici. Z jejich průpovídek dostáváme nástin toho, jaký je pravý důvod vzniku parku.

 

Nejde tak o výtvory a zábavu s nimi spojenou, ale o samotné hosty. Už v první sérii jsme viděli, že v rámci parku je sbíráno DNA hostů.

 

Nedozvídáme se proč tomu tak je a jaký z toho vlastníci chtějí mít výtěžek, je nám však naznačeno, že po celou existenci parku jsou hosté monitorování a všechny jejich činy jsou zaznamenávány a archivovány. Zřejmě proto tak moc potřebují zástupci Delosu všechna data nahraná v hlavě Abernatyho

 

Druhá epizoda Westworldu poodhaluje pravý důvod, proč byl park s výtvory postaven. Zároveň se začíná schylovat k otevřenému střetu

 

Není zatím jisté, proč toto vlastníci podnikají, ale zajisté se to do budoucna dozvíme. Zatím můžeme jen hádat, že jim jde o vydírání, sběr dat pro cílený marketing nebo snad o kontrolu lidí, kteří do jejich parku zavítali a něco špatného v něm provedli. 

 

Hned na začátku epizody se vracíme do minulosti a vidíme, že tehdy ještě živý Arnold vzal Dolores do skutečného světa, aby jí ukázal světlo města za okny. Dozvídáme se však, že nebyla jediným výtvorem, který byl za hranicemi Westworldu.

 

V působivé scéně vidíme řadu výtvorů uvnitř salonku. Mezi ně je zaveden rozverný milionář Logan Delos (syn Jamese Delose), a to dvojicí Akecheta a Angela. Ti mu nabízejí svůj nový projekt (Westworld), mladý muž však není důvěřivý a na scénku se dívá pohrdavě.

 

Pokládá lidi kolem sebe za herce s několika androidy mezi nimi. Nakonec se ukazuje, že výtvory jsou plně všichni, včetně dvojice, která mu nabídku přišla nabídnout.

 

Druhá epizoda Westworldu poodhaluje pravý důvod, proč byl park s výtvory postaven. Zároveň se začíná schylovat k otevřenému střetu

 

Následně vidíme, jak si s několika výtvory Logan užívá. Během této scény pohlédne Angela na opodál stojící Dolores. Tento pohled sice nic neznamenal, ale díky jejich současnému spojenectví nabírá vyššího významu. 

 

V dalším flashbacku vidíme Logana o několik měsíců později. Sedí před noční oblohou, zatímco za ním přichází Dolores. Logan se před ní otevírá a prorocky prohlašuje, že oslava, která probíhá za jejich zády, je oslava hlupáků, kteří si sami zničili svůj druh. 

 

Poté se vracíme zpátky do současnosti a sledujeme Muže v černém, který míří na západ. Potřebuje však posily. Vydává se proto do městečka Santa Pariah. To je ovšem úplně pusté, dokud neobjeví muže jménem El Lazo.

 

Toho však již nehraje Lawrence, jenž Muže v černém doprovází, nýbrž Giancarlo Esposito (Gus Frings z Breaking Bad). William ho žádá o pomoc, ale výtvor mu odpovídá, že hra je určená jen pro něj a musí ji hrát sám. V tom momentě se El Lazovi muži, kteří se kolem vynořili, střelí do hlavy

 

Druhá epizoda Westworldu poodhaluje pravý důvod, proč byl park s výtvory postaven. Zároveň se začíná schylovat k otevřenému střetu

 

Poté skáčeme zpět k dějové lince Dolores. Ta ukazuje Teddymu fotografie jeho mrtvého já, aby konečně uvěřil. Následně se od muže v laboratoři dozvídá, že do parku brzy zavítá kolem 600 vojáků, kteří budou čistit od výtvorů jeden sektor po druhém. Dolores se rozhoduje, že bude potřebovat posily.

 

Vyráží tedy zpět do Westworldu a nachází vojáky Konfederace. Se svými lidmi je postřílí a znovu oživí, čímž je přesvědčí k tomu, aby se k ní přidali. Po cestě ještě potkává Maeve, která však dává najevo, že o její boj nemá zájem.

 

V samotném závěru vidíme flashback, v němž mladý William ukazuje Dolores staveniště a prohlašuje, že jí ukáže něco velikého. Dolores pak v přítomnosti se svými druhy stojí na vrcholu kopce a říká:

 

„Vím, co zde najdeme. Starý známý byl natolik pošetilý, že mi to ukázal. Není to místo. Je to zbraň – a já ji použiji k tomu, abych je zničila.“ 

 

Druhá epizoda Westworldu poodhaluje pravý důvod, proč byl park s výtvory postaven. Zároveň se začíná schylovat k otevřenému střetu

 

Jsme teprve na začátku velkých událostí, ale už nyní máme před sebou velké otazníky. Druhá epizoda nám naznačila, jaké je pozadí vzniku parku. Zatím jsme se však nepodívali do dalších parků, přičemž o Shogun Worldu a jeho existenci máme již důkaz.

 

Očividně se schyluje ke střetu, který rozhodne o budoucnosti lidstva. Druhý díl nám poodkryl roušku minulosti, avšak na posunutí přítomného děje si ještě budeme muset počkat.

 

Jak se vám druhá epizoda líbila?

Ohodnoť článek
50