Pod radarem - Zajímavosti

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

Jeden z nejslavnějších komiků posledních dvou dekád opustil výsluní Hollywoodu už před nějakou dobou. Vrátí se někdy zpět na vrchol?

25. duben 2018, 15:21
zdroj: Focus Features
25. duben 2018, 15:21

Na konci 90. let a na začátku nového tisíciletí patřil Jim Carrey mezi nejvyhledávanější smetánku Hollywoodu. Jeho potrhlé komedie si našly miliony fanoušků, stejně tak jako jeho vážnější role, v nichž dokázal, že není jen komediantem.

 

Snímky jako Maska, Ace Ventura, Truman Show nebo Blbý a blbější se časem staly kultovními záležitostmi. I přes jejich nepopiratelný úspěch však osobnost Jima Carreyho divácké obecenstvo už od začátku polarizovala.

 

Důkazy můžete najít na všech internetových fórech, kde se o jeho filmech diskutuje. Najdete na nich komentáře, podle nichž je Jim Carrey nejlepším hercem všech dob, ale i odsudky, které herce označují za trapnou existenci a způsob jeho humoru za pokleslý. 

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

V minulých deseti letech se zdá, že Hollywood na tuto dřívější kultovní postavu zanevřel. V posledním nadprůměrném snímku se obejvil v roce 2009 a šlo o komedii I Love You Phillip Morris. Od té doby se mu už zazářit nepodařilo. Snad jen v pokračování Kick-Ass, kde si však střihl jen vedlejší roli.

 

Už za pár týdnů se objeví v temném thrilleru Dark Crimes, který vychází z americko-polské koprodukce. Už nyní ale můžeme ze zahraničních recenzí usuzovat, že o žádný trhák nepůjde. Jak je možné, že hvězda Jima Carreyho vyhasla a proč už ho zřejmě návrat na vrchol nečeká? 

 

V první řadě je třeba připomenout, že i kinematografie je byznys, a pokud studiím přestanou z něčeho plynout peníze, prostě o to ztratí zájem.

 

A i když Carreyho jméno bylo na začátku tisíciletí zárukou nabitých kin, postupem času o něj lidé ztratili zájem. Jeho poslední filmy jako The Incredible Burt Wonderstone, I Love You Phillip Morris nebo Wonderstone vydělaly jen na sebe a pár drobných navíc.

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

Finančního úspěchu se dočkal jen Návrat blbýho a blbějšího, což jen potvrzuje, že diváci o Carreyho ztratili zájem a do kinosálů je nažene jen nostalgie. A vařit ze starých kousků nelze donekonečna. 

 

Kromě odlivu zájmu diváckého obecenstva se k Jimovi Carreymu otočili zády i kritici. Poslední velké ocenění obdržel v roce 2000 – byl jím Zlatý glób za hlavní roli v Muži na Měsíci. Jeho nejsoučasnější nominace na větší cenu pochází z roku 2007, kdy byl vybrán v rámci Zlatých malin mezi nejhorší herce roku, a to za roli ve filmu 23.

 

Důvody k tomu, proč Jima Carreyho už nevídáme na plátnech kin mohou tkvět také v jeho osobnosti. Producenti ho mohou kvůli jeho dřívějším prohlášením a problémům považovat za příliš riskantní investici, která navíc už ani nemá tak lákavé jméno jako dříve.

 

Například v roce 2013 se po střelbě na škole v Sandy Hook rozhodl přestat promovat Kick-Ass 2, v němž si zahrál vedlejší roli. Na Twitter dokonce zavěsil vyjádření, podle nějž své role lituje a nehodlá nadále podporovat násilí.

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

Médii byla také hodně přetřásána kauza z roku 2016, kdy zemřela jeho bývalá přítelkyně Cathriona White na předávkování drogami.

 

Její matka Jima Carreyho obvinila z toho, že její dceru nakazil třemi pohlavními nemocemi a následně se s ní rozešel, aby to neponičilo jeho mediální obraz.

 

Bývalý manžel Cathoriny White ještě k tomu Carreyho obvinil z toho, že jí dodal drogy, které jí vzaly život. Herec to označil za snůšku nesmyslů, svůj dopad to však jistě mělo.

 

Stejně tak jako jeho prohlášení, že očkování patří mezi jedy. Guvernéra Kalifornie, Jerryho Browna, dokonce označil za korporátního fašistu, protože uvedl zákon, v rámci nějž začalo být očkování povinné pro všechny. 

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

Nemusíme tedy příliš spekulovat, abychom si spočítali dvě a dvě dohromady. Divácky nepříliš přitažlivé jméno, které neoceňují už ani kritici a v médiích se může pochlubit kontroverzním obrazem, prostě už není příliš dobrou investicí.

 

Svůj podíl na odchodu ze scény může mít i samotná Carreyho vůle. V roce 2013 ukončil své 25 let trvající partnerství s manažery Ericem Goldem a Jimmem Millerem.

 

Ti jej reprezentovali v době jeho největší slávy a není tajemstvím, že manažeři mnohdy herce tlačí do přijímání finančně výhodných, ale ne tak kvalitních rolí. Je tedy možné, že se Carrey rozhodl uvolnit z těchto pout. Navenek navíc vypadá spokojeně. 

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

V médiích ventiloval v posledních letech přiznání, že dlouhá léta trpí klinickou depresí. Ta však již nyní měla odeznít a souvztažnost to může mít právě s jeho odchodem z vrcholu Hollywoodu. V současnosti se věnuje umění, maluje a produkuje seriál I'm Dying Up Here

 

Nedávno také podepsal účast v seriálu Kidding od Showtime. Brzy ho tak budeme vídat na televizních obrazovkách.

 

Je tedy možné, že se z Hollywoodu postupně přesune do menšího, televizního rybníčku, kde by však představoval daleko větší rybu než v současném filmovém průmyslu, který o něj ztratil zájem. 

 

Proč už Hollywood neobsazuje Jima Carreyho?

 

Jakou budoucnost předpovídáte Jimovi Carreymu vy? Vrátí se někdy mezi nejslavnější herecká jména Hollywoodu? 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 31 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
31 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
falafel25. duben 2018, 17:05

Určite ho veľmi trápi, že už neparí do spomínanej "smotánky Hollywoodu"...
Inak, čakal som aspoň zmienku o výbornom dokumente Jim & Andy kde najlepšie vidno jeho majstrovstvo.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petr Dvořák225. duben 2018, 19:58

No v podstatě kdo jde proti korporátům, končí ... jak prosté! Buď jdeš s námi, nebo vůbec ... (y)

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
chep27. duben 2018, 14:28

To nemyslite vazne ze sa tu budete natahovat a slovencine a cestine. ved je to uplne fantasticke vediet tak lahko oba jazyky. V zahranici mi ani neveria ze citam vacsinu knih v cestine, ked im to poviem, lebo sa mi pozdavaju preklady lepsie ako do slovenciny (zahranicne knihy). Pozrite sa kolko komentarov vyvolal jeden idiotsky troll. Ten sa musi rehotat.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Alciellë Čepková26. duben 2018, 15:33

A věčný svit neposkvrněné mysli nic ano? Jeden z jeho nejlepších filmů...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hahane25. duben 2018, 23:58

Fajn bol v The Bad Batch z minuleho roku, kde nepovedal ani slovo.:D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rudolf Kautman25. duben 2018, 22:56

Sem zvědav na nové piráty z Karibiku kde má možnost se ukázat. Věřím že se mu to povede

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
toskar27. duben 2018, 23:36

říká ti něco jako apríl najdi si ten článek o tom že by si měl zhrát v pirátech a podívej se na datum

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vylizemtiric25. duben 2018, 22:40

Ahoj, Môžem vedieť prečo mam české články na slovenskej verzii Refresheru? ... neželám si to. Polovicu z toho čo tam píšete aj tak nerozumiem.... nedá sa to niekde vypnúť alebo niečo také?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
LaFlame828. duben 2018, 23:55

chlapci vy musíte mať dobre nudné životy :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dugga127. duben 2018, 6:07

Ľudia, vám tu už totálne j*b* ??? - to mi tu chcete tvrdiť, že niekto nerozumie češtine, poprípade slovenčine???

Buď si totálny troll alebo vypatlané decko, ktoré rado šíri zbytočný "flejm" na takýchto forách....
Hlavne, že pozeráš YT, kde je drvivá väčšina obsahu po anglicky...tomu už rozumieš? - napíš Susan Wojcicki aby zaviedla pravidlo, že sa má všetko prekladať do SK jazyka :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ondřej Matějka26. duben 2018, 13:59

Nahoře v adrese je .cz a že má tady ta stránka něco společnýho se slovákama jsem si všiml až v diskuzi a že jsou komentáře slovensky jsem si uvědomil až u tohohle komentáře. Ale klid, na našich webech se vždycky najde podobnej blb kterej nadává za to že tam bylo něco slovensky. ;-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kentucky26. duben 2018, 8:07

toto som si vravel aj ja minule. Pepikom prekladaju kazdy clanok do cestiny aby nahodou ich mozgove zavity neexplodovali pri citani slovenciny a nam do ceskych clankov neprelozia ani ich debilne nazvy kalendarnych mesiacov. Ako ja cesky rozumiem aj hovorim, ale tak c’mon. Pritom google translator copy paste SK CZ preklada s 99% uspesnostou, mozno aj viac.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kyklop26. duben 2018, 14:19

Ale notak, bratři slovenští, nehněvejte se tak, každý by přeci měl uměl alespoň jeden světový jazyk. Nic to nestojí, naučíte se ho v mžiku, v skutku :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Franz von Wober27. duben 2018, 10:52

Přesně tak, ať se čoboláci učí česky a nefrfňaj.
Nicméně ten jejich přiteplený jazyk nikde vidět nechci.

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kentucky27. duben 2018, 13:13

“co to delaaaas” a to vase “y”, ktore sa taja uz do “ü”, kym vyslovite slovo ci vetu, 3 krat zaspim, lebo nemoˇes povedat “co to delas” ale musis povedat “co to delaaaaas”, ty mas co hovorit o jazyku :D :D :D fusekle do sandalov jedes kamosko ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hahane27. duben 2018, 17:07

tak hovoria len prazaci. nastastie. :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ondřej Matějka26. duben 2018, 14:01

Tohle neni vubec pravda, půlka českýho internetu je slovensky. Pravda je že už to kolikrát ani nevnímáme, jenom když narazim na slovo kterýmu nerozumim tak si uvědomim že je to slovensky, prostě jsme si na to zvykli. Stejnějako vy jste zvyklý na to že máte v TV všechno česky.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Věra Zabloudilová Semerádová26. duben 2018, 8:23

Mě cizí jazyk nevadí synovi už ano moc nerozumí.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kentucky26. duben 2018, 8:35

ale ved to je v poriadku, vy v cechach nemate taky tlak slovenciny ako my cestiny na sllovensku (dabing, titulky, atd). Ale ide o to, ze na slovenskom refresheri sa ceske clanky neprekladaju (a to ani nazvy mesiacov, niekedy ani Kč do €) a na ceskom sa vsetko preklada do CZ. Niekedy ani mna nebavi si dobry clanok citat cesky ale tak nezabijem sa kvoli tomu, ale ako hovorim, Google Translatoe preklada SK a CZ takmer 100% uspesnostou, redaktori by nemuseli byt taki lenivi a na SK domene davat clanky po slovensku ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ondřej Matějka26. duben 2018, 14:02

To že jsou vaše TV česky rozčiluje i mě jako čecha, někdy bych se rád zdokonalil ve slovenčině, ale když zapnu slovenskou TV tak první slovenskou větu slyšim třeba po 3 hodinách a to je fakt divný. ;-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Franz von Wober27. duben 2018, 10:53

jestli se chceš zdokonalovat ve slovenštině, tak to opravdu Čech nejsi, synku:-D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Milan Keprt25. duben 2018, 23:58

Mě taky nebaví tu vaši maďarštinu tady číst, ale co se dá dělat, tak tu nefňukej. :-)

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Franz von Wober27. duben 2018, 10:53

přesněěěě

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Leumas26. duben 2018, 7:42

Si na SK doméne ty imbecil.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Franz von Wober27. duben 2018, 10:54

ne, je na cz doméně ty slovenský hlupáčku. každému se doména automaticky vkládá dle jeho místa. cz,sk apod.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ondřej Matějka26. duben 2018, 14:03

Já mam nahoře .cz a vubec nevim co tady s tim maj společnýho slováci. ;-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dugga127. duben 2018, 6:09

keď si dáš ten dekel dole z hlavy, tak ti to možno dopáli ;)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marian G.26. duben 2018, 9:27

No ty seš koumák tatare, možná to bude tím, že je článek jak na sk, tak na cz doméně a mají společnou diskuzi.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Chip25. duben 2018, 19:47

..tak určitě

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jiří Berda Vymětal26. duben 2018, 20:14

Abych pravdu řekl, nikdy jsem ho nemusel. Vadí taky ten stupidní americký humor

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kapr926. duben 2018, 7:02

jak se objeví na obrazovce, tak už odedávna okamžitě přepínám jinam!

-1 Odpovědět · Nahlásit