Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o připravovaném projektu českých amatérských filmařů s názvem Horn of Gondor, který si vzal na mušku svět z milované trilogie Pána prstenů. Jím si naši (a věříme, že i vaši) pozornost získal mimo jiné i hlavní hrdina příběhu, zkušený šermíř jménem Dalibor „Borek“ Belfín.


Ten se kromě výše zmíněného Horn of Gondor objevil i v mimořádně zdařilém krátkometrážním snímku Demon's Bridge. V něm se podíváme do opuštěného a temného kraje očima nejmenovaného Zaklínače (ale už z náhledu je jasné, že jde o známého Geralta z pera polského spisovatele Sapkowskiho).

 
Nejen hrdina ze světa Pána prstenů, ale i Geralt alias slavný Zaklínač. Představitel českého kraťasu Horn of Gondor bojuje na všech frontách

 

Ačkoli toho Zaklínač na kameru moc neřekne, skutečně zdatně ovládá svůj meč. A to se mu rozhodně hodí v nadcházejícím boji proti menší armádě nemrtvých a jedné nebezpečné čarodějnici.

 

Za Demon's Bridge, nebo tedy Ďáblovým mostem, stojí dvojice Honza Loukota a Pavel Konvalina. V hlavních rolích kromě Belfína uvidíme i Libora Vrbu či Moniku Němcovou. Skupinu nevraživých zombie ztvárnilo seskupení profesionálních šermířů Merlet.

 

Už jste se s tímto krátkometrážním filmem v minulosti setkali? Nebo jde pro vás o novinku? A co na ni říkáte?


Ohodnoť článek
88
Zdroj: facebook.com, csfd.cz, blogr.cz, digladior.cz
Foto: Merlet