Vybrali jsme

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

I když se HBO snaží skrývat všechny podstatné informace týkající se jeho klenotu, o seriálu toho už víme dostatek.

15. duben 2018, 8:48
zdroj: HBO
15. duben 2018, 8:48

Množství fanoušků seriálu se až do premiéry první epizody finální série Game of Thrones rozhodlo vyhýbat jakýmkoli spoilerům. Ty se na nás vrhají skutečně ze všech stran a jen málokdo najde vnitřní sílu, díky které odolá. Podaří se i vám vydržet až do roku 2019? Nebo se společně s námi vrhnete na všechny zatím dostupné informace?

 

Upozorňujeme, že následující řádky budou obsahovat obrovské spoilery!

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

 

Vzpomínáte si ještě na krásu a majestátnost sídla Starků z první série? Než Winterfell padl pod nadvládu Boltonů, šlo o skutečně nádherné sídlo. Po pozdějších reparacích se hrad dostal jakž takž do pořádku a znovuobsazením opevnění jeho původním rodem se vše vrátilo do starých kolejí. Zdá se ale, že nic dobrého nemůže v Game of Thrones trvat věčně.

Podle záběrů natočených amatérskou kamerou se kulisy používané k natáčení scén ve Winterfellu nacházely v plamenech. A je jen málo pravděpodobné, že se někomu z místních obyvatel podařilo při nedbalém zacházení s ohněm zapálit celý hrad. 

 

Z této pohromy pravděpodobně můžeme vinit pouze draky. Našim odhadem je velkolepá bitva mezi živými a mrtvými, které se hrdinové seriálu pokusili zadržet ještě na severu.

 

Když se ale plán A nepodařilo naplnit, nastoupili na scénu zbylí dva mazlíčci Daenerys a udělali s hradem a jeho okolím krátký proces. Nebo že by šlo o nového nemrtvého bojovníka Viseriona? Těžko říct. Je ale možné, že šlo o právě tento zmíněný epický boj.

 

  

Draci, respektive tedy dračí oheň, budou hrát ve finální sérii značnou roli. Nejenže jeho destruktivní silou padne nespočet válečníků na obou stranách barikády a asi shoří i rodný dům Starků, ale také padne popelem i hlavní město King's Landing.

 

Většina scén z této oblasti byla v minulosti natáčena v reálných městech, a to zejména v Dubrovníku. Tentokrát se ale replika King's Landing musela vyrobit v belfastských Titanic Studios, a to z celkem jasného důvodu. Město muselo shořet. 

 

V případě současné bašty Cersei Lannister se ale kromě zmíněných dračích útoků celkem naskýtá otázka, zda za podpálením města nestojí samotná královna a její milovaný „wildfire“. Co tipujete vy?

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

 

Popravdě, obě možnosti jsou velmi pravděpodobné. Důvod? Internetem kolují záběry ze zmíněných Titanic Studios, na kterých můžeme vidět obrovskou kuši proti drakům. 

 

Na ni si určitě dobře vzpomínáte při boji mezi Lannistery a vojskem Daenerys. Poprvé ji v seriálu použil Bronn. Podle všeho se její využití zopakuje i na půdě King's Landing.

Pokud tedy přijmeme fakt, že replika hlavního města v Titanic Studios slouží k natočení bojových scén a k vypálení King's Landing, ve spojení s přítomnou kuší na draky je téměř jisté, že na město zaútočí draci.

  

Jejich oheň tedy bezpodmínečně zasáhne velkou část města. Ale vzhledem ke stále vyhrocenějšímu konání Cersei bychom se ani nedivili, kdyby si z nějakého důvodu (nepřátelské vojsko) vypálila vlastní město na popel.

Třetí možnost je ta, že by se od zničeného Winterfellu museli Jon a Daenerys nakonec uchýlit až k hradbám hlavního města, kde Cersei nakonec skutečně přesvědčili, aby společně s nimi bojovala proti většímu zlu. 

 

Tím pádem by ona velká kuše naplněna šípy z dračího skla či valyrijské oceli mohla sloužit ke skolení Viseriona. Ale že by Cersei přišla k rozumu? Nepravděpodobné.

  

Web TVLine přišel s pozoruhodnou, avšak ne příliš šokující informací. Podle jejich tvrzení by v nejmenovaném, mimořádně populárním seriálu, který už nejednou získal cenu Emmy, a na obrazovky se nevrátí až do roku 2019 (asi je jasné, na co narážejí), měl nastat zvrat týkající se těhotenství. No kdo by to tak asi jen mohl být?

Pokud si vezmeme v úvahu všechny postavy mající v poslední sérii sex (Missandei a Grey Worm ze seznamu potenciálního oplodnění asi určitě škrtáme), hlavními kandidátkami budou zřejmě jen Cersei a Daenerys. Šance, že by v sobě měla Sansa Ramsayho dítě není sice nulová, ale pro příběh příliš nepravděpodobná.

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Konec 7. série s sebou přinesl pro fanoušky hláškujícího a úsměvy rozdávajícího Tormunda jeden velký otazník. Přežil to, nebo ne?

  

Většina z nás byla dlouhou dobu názoru, že milovníci vraždění hlavních postav, jakými tvůrci Game of Thrones díky předloze George R. R. Martina dozajista jsou, by nenechali klíčovou postavu zemřít jen tak „off-screen“. Pokud jste smýšleli doposud podobně i vy, dělali jste pravděpodobně správně.

Stránka Buzzfeed přinesla prostřednictvím webu několik fotografií z natáčení v Belfastu, na kterých jsme mohli vidět krom jiných známých hereckých tváří vidět i Kristofera Hivjua, představitele Tormunda. 

 

Stále však nelze na sto procent potvrdit, že Tormund při pádu The Wall nezemřel a na natáčení nepřišel natočit jen nějaký ten flashback, ale podle mého skromného odhadu je určitě naživu.

 

Za krátký čas svého aktivního působení si Night King dokázal na svou stranu získat opravdu cenné spojence. Zatím nejlukrativnějším pěšákem na jeho šachovnici je drak Viserion, a pokud se mu nepodaří zabít a reinkarnovat ještě mohutnějšího Drogona, pravděpodobně půjde až do konce seriálu o jeho největší trumf. 

 

Ke své armádě si ale v 8. sérii připíše i šílené bojovníky na koni, Dothraky. 

 

Jak jinak, i k této informaci jsme se dopracovali díky nezbedným fanouškům, kteří se dostali dostatečně blízko natáčecím prostorům a získali řadu exkluzivních záběrů. 

 

Tyto konkrétní poukazují na obrovské zelené plátno a u něj na koních sedící muže oblečené v zelených outfitech a dothrackých potrhaných šatech. Ty tvůrci využívají právě k tomu, aby prostřednictvím CGI vytvořili takzvané „wights“ (zombie armádu Night Kinga).

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Jon Snow už jednou zkoušel najít u Cersei pomoc a jak jistě víte, hned po jeho odchodu z King's Landing se mu zákeřná samozvaná královna otočila zády. Jejich setkání ze 7. série ale dozajista nebude posledním. Potvrzují to další foto záběry z natáčení, na kterých oba herce vidíme v lokalitách chorvatského Dubrovniku. 

 

Výše jsme již zmínili, že právě Dubrovník často tvůrci využívají k natáčení scén z hlavního města. Je tedy zřejmé, že Jon musel do těchto nevítaných končin znovu zavítat. Co za tím ale stojí? 

 

Přišel snad Cersei pouze slovně vyčíst, že spojeným silám Targaryen-Stark neposlala žádné vojsko? Tak naivní přece není ani on. Nebo že by ano? Velmi snadno by totiž mohl dopadnout jako jeho otec či další dva členové rodu Stark. 

 

Také je tu ale i malá, výše zmiňovaná možnost, že Jon a Daenerys jsou nuceni vést druhé kolo vyjednávání právě z toho důvodu, že je Night King stále více tlačí na jih. Jistou logiku to dává, no ne?

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Finální série by nám měla dát odpověď na velkou část našich otázek a také ukončit dějové linky všech, pro příběh významných postav. Na některé ale tvůrci zřejmě tak trochu zapomněli.

  

Pokud patříte mezi fanoušky Branovy ochránkyně a kamarádky Meery Reed či dědice rodu Tully, Catelynina bratra Edmura, pravděpodobně vás příliš nepotěšíme. 

 

Herci Ellie Kendrick (Meera) i Tobias Menzies (Edmure) se aktuálně nacházejí ve velmi podobné situaci. Na natáčení seriálu se dosud neobjevili ze stejného důvodu. Nedostali žádnou pozvánku. 

 

Na margo daného tématu se herecký představitel Edmura vyjádřil následovně: „Popravdě, vůbec nevím. Edmure je podle všeho ve vězení, ale nadále žije. 

 

Co se týče prozrazování informací, jsou velmi opatrní. Doposud jsem od nich nic neslyšel. Zdá se mi, že mají množství dějových linek, které musí uzavřít. Kdo ví, zda se budou chtít vrátit i této.“

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 14 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
14 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Václav Kirsch16. duben 2018, 23:59

Čtěte nebo nečtěte, věřte nebo nevěřte! (Tím myslím pozor, možné spoilery) Podle toho, co jsem zatím z leaků slyšel já, tak ono překvapení týkající se těhotenství, bude trochu více hollywoodštější, než to Cersei. Ovšem i u něj bude platit, že jeho prostřednictvím popřou tvůrci něco, co nám řekli v předchozích sériích, dokonce i v té poslední. Tormund určitě žije a podle mě se s Dondarionem rozdělí, kdy se Tormund pokusí překonat Gendryho rekord v běhu v mraze a sněhu, aby zvěstoval pád The Wall Jonovi na Zimohradě, jen aby, jakmile dorazí na Zimohrad byl vytrollen Branem, který Jonovi a spol mezitím dokonce prozradil, že už padl Last Heart (sídlo rodu Umber) a Karhold (sídlo rodu Karstark). Dondarion se vydá na Castle Black, který ovšem také najde už zničen. Onu scénu s Cersei a Jonem bych si vysvětloval tak, jak to u svatého Jona bohužel prostě je. Zkusí se, pravděpodobně poté, co bude za těžkých ztrát poražen Night King, se Cersei dohodnout, aby se na tu válku vykašlali a oba si nechali, co právě drží. Na to konto skončí ve vězení, s VIP lístkem na vlastní popravu. Proč? Protože Jon. Co moje romantické srdce zatím z leaků, které jsem si stačil přečíst zasáhlo nejvíce, je to, když Tyrion a Sam naleznou v nějaké knize zmínku o člověku, nebo spíše magické síle, jménem Azor Ahai (vážně jsem čekal, že tuhle notu asi zahraje kniha, ale u seriálu, jak se za poslední dvě série změnil, jsem Azora nečekal). A kdo ví, jak se z někoho může stát Azor Ahai a hlavně jak může být stvořen jeho meč Lightbringer, tak se tak trochu začíná bát o jednu celkem zásadní postavu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slawomir Kaszuba16. duben 2018, 22:48

Tormund přežil, bylo to v seriálu jasně vidět a těhotná je Cersei, což také celkem nahlas prohlásila. Alespoň se na ten seriál podívej.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU16. duben 2018, 23:00

Nikde netvrdím, že Cersei nie je tehotná. Odvolávam sa iba na zdroj, ktorý hovorí o zvrate týkajúci sa tehotenstva. A v tom prípade nemusí ísť len o ňu. Tormund bol pri páde The Wall priamo na jej vrchole. Kde bolo v seriáli podla teba jasne vidieť, že prežil?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slawomir Kaszuba17. duben 2018, 14:39

V té části, kde se kdy utíkal po hřebenu zdi a když se zastavil a ohlédl tak viděl že zbytek zdi padá zatím co on zůstal na stojící části. Stejný argument bych mohl použít i já. V které části bylo naznačeno že celkem důležitá postava zemřela? Kdyby jsi něco o tom seriálu věděl tak by si se zabýval návratem Stannise Baratheona a nerozváděl celkem zbytečné teorie.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU17. duben 2018, 16:50

Som rád, že si o svojom tvrdení tak presvedčený, napriek tomu, že o jeho živote dodnes polemizuje množstvo fanúšikov a osudom Tormunda si istú dobu nebol istý ani jeho herecký predstaviteľ – tak sa vyjadril aj v interview. Keby to bolo tak jednoznačné ako vravíš, určite by sa okolo jeho prežitia nerobilo žiadne tajnostkárstvo. Ale pokiaľ máš ďalšie overené informácie o Stannisovi a iných postavách, pokojne v nejakom médiu o tom publikuj článok, určite ho uvítajú.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slawomir Kaszuba18. duben 2018, 11:10

Nemám zájem psát články, pouze se vyjadřuji k situaci kdy ňouma co tomu rozumí jako koza petrželi cítí touhu psát článek o něčem čemu nerozumí. Stanise jsem uvedl jako zajímavou terorii z těch miliónů které kolují internetem. Celkově se v seriálu neorientuješ a nejspíš sis přečetl nějakou bezvýznamnou diskuzi a vydáváš ji za svoje moudro. Jsi mimo a měl by ses věnovat něčemu jinému.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU18. duben 2018, 15:06

Hodnotenie článku od čitateľov hovorí o inom. O nekorektnú kritiku bez pádnych argumentov a urážky od anonyma nejavím záujem :-) Nemusíš sa ani snažiť.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slawomir Kaszuba19. duben 2018, 10:06

Jsem přihlášen přes facebook se svým jménem a fotografiemi snadno dohledatelný a argumentů a důvodů proč tě považuji za diletanta jsem uvedl několik. Tudíž psát že jsem anonym a nemám pádné argumenty je přímo výstižné. Přímo to demonstruje to o čem tu píšu. Jsi diletant který neví o čem píše. a žvaníš jen z potřeby žvanit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU19. duben 2018, 13:47

Ako som už vravel, Tormundovo prežitie je všeobecne spochybňované a to aj samotným hercom. Potenciálny zvrat ohľadom tehotenstva som tiež objasnil. Cersei nemusí byť jediná. Napriek tomu pokračuješ v primitívnom urážaní. Článkom o GoT sa venujem už nejaký čas, keďže som veľký fanúšik knižnej predlohy. Za diletanta sa teda nepovažujem, ale samozrejme nie som ani všeznalý. Veľa čitateľov ich docení, no pokiaľ medzi nich nepatríš, nedá sa nič robiť. Aj keby sa však ohľadom spomínaných vecí mýlim, môžeš sa vyjadrovať slušne a na úrovni, tak ako by si to mal robiť aj na ulici. Týmto príspevkom sa k danej téme vyjadrujem poslednýkrát. Pokiaľ budeš mať niekedy oprávnené výhrady k akémukoľvek článku a podáš ich prirodzene zdvorilou formou, veľmi rád si ich prečítam. Útočné komentáre ti najbližšie rovno zmažem.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Josef Matěj16. duben 2018, 17:00

Jetě že je to poslední série, blba sněha mám už plný zuby.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Duch15. duben 2018, 14:52

Toto nikoho nezaujima iba kazite radosť s očakavaní 🤬🖕🏿 a vaše trapne možno je ako tvrdiť že 2+1=4

-5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub P.AUTOR ČLÁNKU15. duben 2018, 15:04

Nikomu radosť nekazíme, na začiatku článku je zdôraznené, že text obsahuje spoilery. Kto chce, ten si ho prečíta. A čudoval by si sa, koľkých to zaujíma :)

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Duch15. duben 2018, 21:45

Ty by si sa čudoval kolkatím to pokazí zážitok🙌🏻, očakávanie a prekvapenie pretože ich zbytočne lakate čitať spoilery🙌🏻 Čo je ako tvrdenie že 2+1 je 4 ...

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hahane16. duben 2018, 21:21

este raz napis, ze 2+1 je 4. :D aj mna to nalakalo, ale je to len moja vlastna blbost. ked niekde nukaju fet zacnes hned fetovat?

3 Odpovědět · Nahlásit