Říkali jsme si, že vám po posledním článku představujícím neznámé či méně medializované, ale stále očekávané snímky tohoto roku, přineseme další část hned o týden později.

 

Rozhodli jsme se však pár měsíců počkat, protože v prosinci a lednu byl u nás přetlak takových článků. Navíc se bavíme o poslední třetině roku, a tak jsme o těchto počinech měli jen pár informací, respektive castingových oznámení. Dnes však víme o něco více a více vám z těchto filmů můžeme i ukázat.

 

Není vyloučeno, že si za pár měsíců představíme další desítku. Do té doby se ale zaměřme na následující projekty, které si rozhodně zaslouží více pozornosti. Po prvních 15 představených celovečerácích tedy dnes pokračujeme s další desítkou.

 

1. Alpha – 14. září 2018, režie: Albert Hughes

Toto velkolepé dobrodružství nás přesune o přibližně 20 000 tisíc let zpět, konkrétně k poslední době ledové. Mladík Zeta se při svém prvním lovu nepříjemně zraní a po probuzení z bezvědomí zjistí, že jeho skupina je už dávno pryč. Opuštěný v divočině se tak musí sám vydat na výpravu k osadě.

 

Je však napaden smečkou vlků, přičemž jednoho z nich téměř smrtelně poraní. Nad bezvládným vlkem se nakonec slituje a vznikne se mezi nimi silné pouto.

 

 

2. Bad Times at El Royale – 4. října, režie: Drew Goddard

O tomto snímku v podstatě víme jen to, že se v něm Drew Goddard vrátí ke kořenům svého hororu The Cabin in the Woods, protože jeho novinka by se měla nést právě v hororově-thrillerovém žánru. Hlavní role si střihnou Chris Hemsworth, Jeff Bridges, Russell Crowe, Cynthia Erivo, Dakota Johnson a Cailee Spaeny.

 

Příběh se bude odehrávat v 60. letech minulého století a zavede nás do záhadného hotelu jménem El Royale. Ten se nachází blízko jezera Tahoe a je poznamenán temnou minulostí. V jeho nitru se ocitne sedm cizinců, přičemž každý z nich má své tajemství.

 

A tyto postavy budou mít v průběhu jedné osudové noci poslední šanci, aby stihli dosáhnout vykoupení před tím, než se všechno pokazí a jejich temné úmysly vygradují až do zničujícího násilí.

 

 

3. The House with a Clock in its Walls – 11. října, režie: Eli Roth

V rodinné černé komedii s prvky gotického hororu The House with a Clock in Its Walls od Eliho Rotha se osiřelý desetiletý Lewis (Owen Vaccario) vydává žít ke svému excentrickému strýci Jonathanovi (Jack Black) a jeho přítelkyni Florence (Cate Blanchett).

 

Jonathanův honosný dům je však mimořádně zvláštní. Zdá se, že překypuje magickými úkazy a v tajemných pokojích skrývá několik příšer.

 

Magickými schopnostmi oplývá i samotný Jonathan, který se nakonec nabídne, že naučí čarovat i Lewise. Tomu se však omylem podaří oživit mrtvé, a tak začíná to pravé nebezpečí a boj o život.

 

Z dalších herců můžeme jmenovat Kylea MacLachlana, Colleen Camp, Renée Elise Goldsberry, Vanessu Anne Williams či Sunnyho Suljice.

 

 

4. A Simple Favor – 25. října, režie: Paul Feig

Hlavní postavou této novinky je mladá vlogerka Stephanie (Anna Kendrick), která se snaží rozlousknout záhadné zmizení její nejlepší přítelkyně Emily (Blake Lively).

 

Zmizela z vlastní vůle, nebo začala být pro někoho nepohodlná? Znala Stephanie vůbec skutečnou Emily? Ve snímku si zahrají i Andrew Rannells, Linda Cardellini, Jean Smart a Rupert Friend. Scénář napsala Jessica Sharzer podle románu od Darcey Bell.

 

Režíruje Paul Feig, který má po zpackaném rebootu Ghostbusters důvod napravovat si pověst.

 

 

 

5. Welcome to Marwen – 21. listopadu, režie: Robert Zemeckis

Oscarový režisér Robert Zemeckis (Forrest Gump, Cast Away) přichází s pozoruhodným skutečným příběhem Welcome to Marwen. V něm budeme sledovat Marka Hogancampa (Steve Carell), který se stane terčem brutálního útoku.

 

Ztratí všechny vzpomínky, a tak si jako formu terapie vytvoří vlastní svět z malých figurek, který odráží hrůzy války. V jeho vymyšleném městě Marwen je však místo i pro hrdinství a naději. A právě prostřednictvím své fantazie dokáže Mark najít odvahu smířit se s osudem i ve skutečném životě.

 

Na scénáři spolu se Zemeckisem spolupracovala i Caroline Thompson (Edward Scissorhands, The Nightmare Before Christmas) a ve vedlejších rolích si zahrají Eiza González, Diane Kruger, Leslie Mann, Merritt Wever, Janelle Monáe, Neil Jackson, Siobhan Williams, Matt O'Leary a Stefanie von Pfetten.

 


6. Widows – 15. listopadu, režie: Steve McQueen

Z dosavadních záběrů tohoto thrilleru je cítit, že režisér snímku 12 let v řetězech neseděl 6 let na zadku se založenýma rukama.

 

Pečlivě připravoval svůj nejnovější film. Ten sice u nás nebude plnit kina, ale ti, kteří na něj zajdou, budou zřejmě odměněni vynikajícím kino zážitkem a my se toho už také nemůžeme dočkat. Emoce, akce, skvělí herci a vynikající řemeslo. Minimálně to nám zatím slibují Vdovy (Widows).

 

Veronica (Viola Davis) zjistí, že její mrtvý manžel se chystal spáchat loupež, a tak se rozhodne, že tuto akci provede za něj. Ona a ostatní vdovy po mrtvých zločincích Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) a Belle (Cynthia Erivo) jsou odhodlány vzít budoucnost a odpovědnost za své životy do svých rukou.

 

Krimi thriller Widows natočil oscarový Steve McQueen, odpovědný za 12 Years a Slave z roku 2013. Od té doby nenatočil nic nového, takže jsme na jeho novinku o to zvědavější. Z dalších herců se objeví i Colin Farrell, Liam Neeson, Carrie Coon, Daniel Kaluuya, Jon Bernthal, Jacki Weaver či Robert Duvall.

 

Potěší i fakt, že scénář psala Gillian Flynn (Gone Girl, už nyní výborně hodnocené Sharp Objects či připravovaný seriál Utopia).

 

 

7. Apostle – 2018, režie: Gareth Evans

Píše se rok 1905. Thomas Richardson cestuje na vzdálený ostrov, aby zachránil svou sestru poté, co je unesena záhadným náboženským kultem. Ten za její bezpečné vrácení požaduje výkupné. Brzy se však ukáže, že sekta bude svých činů ještě pořádně litovat.

 

Thomas se totiž začne dostávat stále hlouběji a hlouběji k tajemstvím a lžím, na kterých je komunita postavena.

 

O scénář spolu s režií se postaral výše zmíněný Evans a co se hereckého obsazení týče, zahraje si Dan Stevens, Michael Sheen, Lucy Boynton, Mark Lewis Jones, Bill Milner, Kristine Froseth či Paul Higgins.

 

10 očekávaných méně známých filmů roku 2018, které si užijeme více než hollywoodské trháky

 

8. The House That Jack Built – 17. října, režie: Lars von Trier

Film nám převypráví příběh Jacka a pěti událostí, které ovlivnily vývoj jeho osobnosti jako sériového vraha. Děj je interpretován z pohledu samotného vraha. Ten vnímá jednotlivé vraždy jako jedinečnou formu umění a jeho konečným cílem je umělecká sbírka krvavých činů v podobě „Domu“, který Jack postavil.

 

Děj filmu je doplněn vnitřními dialogy s neznámou osobou nazvanou Verge. Hlavní postava při nich rozebírá své myšlenkové pochody, pocity a problémy. Jack se snaží infantilně obhájit a rozebrat do detailu své odpuzující skutky.

 

Titulní roli ztvárnil hollywoodský veterán Matt Dillon. Můžete si ho pamatovat z komedie Něco na té Mary je nebo oscarového snímku Crash. Herecký seznam doplnily také Uma Thurman a vnučka Elvise Presleyho, Riley Keough.

 

Režisérem je Lars von Trier (Antikrist, Melancholie či Nymfomanka), který měl dlouhá léta zákaz přístupu na festival v Cannes kvůli nevhodným komentářům o Hitlerovi.

 

 

9. Utoya, 22. júla – 6. září, režie: Erik Poppe

Na 90 minut se vraťme k tragickým událostem z 22. července 2011, kdy v Norsku při útoku dnes již odsouzeného Anderse Breivika zemřelo dohromady 77 lidí. Prvních 8 obětí padlo při bombové explozi v Oslu a 69 dalších nevinných zemřelo při střeleckém útoku na ostrově Utøya.

 

Po zajištění střelce a jeho postaveni před soud Breivik dostal nejvyšší možný trest – odnětí svobody na 21 let (v Norsku maximum) s možností následného prodloužení. Prakticky tedy lze říci, že Breivik sedí na doživotí.

 

Snímek vychází z reálných svědectví a detailních rozhovorů s přeživšími, díky čemuž věrně popisuje události z jejich perspektivy. Pepo (Peter P.) už tento film, stejně jako ten další v seznamu, viděl. A už teď vám vzkazuje, že je to skvělé.

 

 

10. Tísňové volání – červenec 2018, režie: Gustav Möller

Guilty je vynikající film a rozhodně byste ho měli vidět. Tuplem, pokud jste fanoušci Lock s Tomem Hardym.

 

Asger Holm (Jakob Cedergren) je policista, který je kvůli obviněním převelen na linku tísňové pomoci. Jeho nudná rutina se však změní, když se mu dovolá unesená žena. Po přerušení hovoru se hlavní hrdina pomocí telefonátů pokusí dobrat k poloze dotyčné a za každou cenu jí pomoci. A přitom se zbavit svých démonů.

 

Proč to srovnání s Lock? Hlavní hrdina je, stejně jako Hardy, usazený v malém prostoru a skrze telefonáty vyřizuje všelijaké věci. Pokud se ale skutečně chcete dozvědět, v čem jsou jeho kvality a proč byste ho měli vidět, klikejte na naši recenzi.

 


Další desítku méně promovaných a málo viditelných filmů máme za sebou. Snažili jsme se vybírat ze širšího okruhu žánrů a potenciální kvality. Víme, že ne vždy má chuť člověk koukat jen na vynikající věci. Už teď vám ale garantujeme, že s minimálně další desítkou se ozveme už za pár měsíců, pokud ne dříve.

Ohodnoť článek
17
Zdroj: co.nz