Filmy

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

Ani vy se už nemůžete dočkat?

6. leden 2018, 18:45
zdroj: Disney
6. leden 2018, 18:45

Doufám, že momentálně za sebou máte již minimálně jedno promítání Star Wars VIII s podtitulem The Last Jedi. Ať už jste byli s filmem spokojeni, nebo patříte do skupiny fanoušků, které zpracování Riana Johnsona zklamalo, určitě už každý z vás vytváří teorie a nemůže se dočkat, co nám tvůrci připraví v pokračování.

 

Další a zároveň i finální část nejnovější trilogie uvidíme nejdříve za necelé dva roky. A to nám dává množství času na přemýšlení a spekulování. Než začneme vytvářet různé teorie, shrňme si věci, o kterých víme, že nás v poslední epizodě čekají. Jednou z nich je, že Epizoda IX zatím nemá oficiální pojmenování. Název Force Awakens byl ohlášen 13 měsíců před premiérou. Podobně na tom byl i The Last Jedi, jehož název nám odhalili tvůrci v lednu minulého roku. Můžeme předpokládat, že nás čeká stejný postup, a tak oficiální titul filmu dostaneme někdy počátkem roku 2019, jelikož premiéra Epizody IX je naplánována na 20. prosinec 2019.

 

Mezi fanoušky vznikly různé dohady o tom, že půjde o poslední příběh o Skywalkerech. Je možné, že epizodu X nikdy neuvidíme, protože režisér Rian Johnson dostal na starost natočit a napsat novou trilogii (i přes jeho slova stále doufáme, že půjde o zfilmování Old Republic). Čekání do roku 2019 si můžeme zkrátit v květnu 2018, kdy do kin doletí Solo: A Star Wars Story. Do budoucna je také naplánován i příběh o Obi-Wanovi.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

V epizodě IX nahradí Colina Trevorrowa J. J. Abrams, který se postará o režii. Se scénářem mu pomůže Chris Terrine, známý svou prací na filmu Argo, Batman v Superman či Justice League. S natáčením by se mělo začít příští rok v létě a zatím jsou potvrzení pouze čtyři herci: Daisy Ridley jako Rey, Adam Driver v roli Kylo Rena, John Boyega ztvárňující Finna a Oscar Isaac jako Poe Dameron. Na potvrzení dalších herců si budeme muset počkat, stejně jako na první trailer, který můžeme očekávat někdy na začátku roku 2019.

 

Se smrtí Carrie Fisher (čest její památce) přišly velké změny ve scénáři, protože sama Kathleen Kennedy potvrdila, že Leia měla být hlavní postavou v nadcházející epizodě. Abrams tedy musel začít znovu, a tak se na scénáři teprve pracuje. Jelikož je film vzdálený dva roky, pojďme si shrnout, kde se svět Star Wars po The Last Jedi nachází.

 

Po smrti Snokea bude hlavní hrozbou Kylo Ren. Ten si prošel dlouhou cestou, ale podle některých fanoušků svým posledním výkonem aspiruje na post nejlepšího záporáka v Star Wars filmech (po Darth Vaderovi, samozřejmě). Na druhé straně Síly je Rey. Z ní se zároveň stal poslední Jedi, protože Luke je mrtvý. Bude se muset poprat s nelehkým úkolem, protože Kylo má za sebou First Order a samotný Odboj se zmenšil na malou posádku letící v lodi Millenium Falcon. To je asi vše, co s jistotou víme, a můžeme jen doufat v obrovský souboj laserových mečů mezi těmito postavami. Také se můžeme radovat, protože s velkou pravděpodobností se vrátí i Luke Skywalker v podobě Force Ghosta, aby dokončil výcvik posledního žijícího Jediho.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

S oznámením nové části se většinou začne spekulovat nejprve o názvu. Mezi fanoušky tedy vzniklo pět zajímavých názvů, z nichž by jeden mohl být opravdu pravdivý. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

 

1. Knights of Ren je skupina vedená Kylo Renem a používá temnou stranu Síly. Říká se, že jde o bývalé Jedie trénováné Lukem Skywalkerem. Ukázali se nám na moment ve Force Awakens a jejich absence v The Last Jedi byla nečekaná. Doufejme, že Abrams nám o nich prozradí více.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

2. New Order nebo New Republic. Odboj je na útěku a je na Rey a jejích společnících, zda se jim podaří vybudovat novou Republiku a nový rád Jediů.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

3. A Spark of Hope: „We are the spark that'll light the fire that'll burn First Order down,“ řekl v The Last Jedi Poe Dameron. Právě tato slova mohou být použita v názvu nového příběhu.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

4. The End: Krátce po premiéře prvního filmu v roce 1977 se Lucas vyjádřil, že má v plánu natočit devět dílů z tohoto světa. I když to má teď celé v rukou Disney, možná jeho přání splní a my uvidíme opravdu úplný konec tohoto příběhu.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

5. The Skywalker Legacy: Epizoda IX ukončí pravděpodobně i celý příběh o rodině Skywalkerů. A my uvidíme, jestli zvítězí ta strana Síly, kde jsou Luke a Leia, nebo temná, kde uvidíme Bena Sola aka Kylo Rena.

 

Star Wars: The Last Jedi v nás probudilo nostalgii a nadšení, ale některé zklamalo. Co nás čeká v Epizodě IX?

 

Tolik k potencionálnímu názvu Epizody IX. Ale o čem vlastně opravdu poslední část bude? To ví zatím asi jen Abrams, ale my můžeme polemizovat a vytvářet si vlastní teorie. Je jisté, že Rey se bude snažit najít dobro v Kylovi, jak to už bývá zvykem. My ale doufáme, že zůstane posedlý temnotou, tak, jak tomu bylo na konci The Last Jedi. I když Lukeove slova „See you around, kid“ mohou znamenat i to, že ho bude jako Force Ghost pronásledovat a snažit se zlákat na světlou stranu Síly.

 

Také bude zajímavé sledovat, jaký světelný meč si Rey vyrobí, protože ten poslední je zničen. Já bych tipoval podobný, jako měl Darth Maul, ale samozřejmě s modrým nebo zeleným krystalem. Uvidíme, jak se vyvine vztah mezi Finnem a Rose poté, co se kvůli němu obětovala a zachránila mu život.

 

Také seznámení Poe Damerona s Rey mělo v sobě náznaky něčeho víc. Ale největší otázkou bude, co mají tvůrci vymyšleno s postavou Leii, protože jak všichni víme, Carrie Fisher již není mezi námi. Odpovědi na tyto otázky nás čekají v příštích měsících a my vás o nich budeme informovat.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 6 komentářů
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
6 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
vavrisx6. leden 2018, 22:29

Last Jedi je naprostej joke. Johnson z toho udělal roztáhlou sračku pro děti kde chybí akce. Zlatej George Lucas.

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Melonko7. leden 2018, 3:48

Last Jedi by ako samostatný titul neobstál. No ale hovoríme o Star Wars, film s najväčšou fanbase... Myslím že je naozaj málo pôvodných fanúšikov ktorím sa to naozaj páčilo (SPOILER: Ja som prestal brať tento film vážne v momente keď sa Leia zahrala na Super-Mana), je rozdiel keď pri TFA bolo nespokojných menšina fanúšikov, ale TLJ?! ten film práve požiera neskutočnú kritiku od minimálne polovice fanúšikov. TLJ je nonsens, celý moment napätia spočíva v tom že veľká flotila naháňa malú flotilu, Luke-a úplne pokašlali ako postavu... Rei je Mary Sue, žiadny tréning, žiadne skúsenosti a dokáže poraziť Royal Guard, Luke-a... Mne sa TFA páčil, dostal kritiku ako každá neskorá adaptácia.... Ale TLJ je film ktorý slúži ako marketingový ťah spoločnosti Disney a Hasbra, nevadí.... aspoň bude viacej hračiek

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Eatworld8. leden 2018, 8:44

Last Jedi je pre mňa najväčšie sklamanie filmové aké som asi kedy zažil... scifi rodinný film s nasilu tlačeným humorom a nevyužitým potenciálom snáď každej jednej významnejšej postavy, nelogickými vecami v rámci sw univerza atď, atď

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
p.zelenak967. leden 2018, 0:02

Podľa mňa táto epizóda nebola až taká zlá, aj keď som čakal od nej viacej hlavne od postavy Luka pretože celý film som čakal ako ukáže svoje schopnosti so svetelným mečom a pri tom prišiel len v podobe ducha a ten súboj bol slabý pre mňa. No tiež som nechápal prečo mal v ruke meč Anakina a nie ten svoj už to mohlo kus Kylovi dôjsť že ide len o trik keď ho pred chvíľou zničil s Rey ale tak čo už ten meč má asi zaplatené byť v každom dieli STAR WARS :D dúfam že epizóda IX bude najlepšia a že naozaj konečne uvidíme Knights of Ren v plnej paráde.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
jeffrey11. leden 2018, 12:55

S natáčaním by sa malo začať budúci rok v lete, prvý trailer, ktorý môžeme očakávať niekedy na začiatku roka 2019. Takze najskor trailer, az potom sa zacne tocit? Dobre ty

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lubwn8. leden 2018, 1:24

Ako býva zvykom pri "poslednom dieli", rozdelia ho na dve polovice, vyťažia tak viac $$$ ;)

0 Odpovědět · Nahlásit